CRF1100L Africa Twin Adventure Sports ( 2023 aasta mudel 21″ esimese rattaga )

Africa Twin on teinud läbi arengu. Kergem, võimsam ja energilisem ning tipptehnoloogiast tulvil Africa Twin ja selle sõsarmudel Adventure Sports on läbinud põhjaliku uuenduskuuri, tänu millele on neil veelgi selgemalt äratuntav identiteet, et pakkuda mootorratturitele optimaalset varustust igasuguse tõelise seiklusega toimetulemiseks alates maastikurajast kuni läbi mandri kulgeva maratonini välja.Kirjeldus

CRF1100L Africa Twin Adventure Sports

Africa Twin on teinud läbi arengu. Kergem, võimsam ja energilisem ning tipptehnoloogiast tulvil Africa Twin ja selle sõsarmudel Adventure Sports on läbinud põhjaliku uuenduskuuri, tänu millele on neil veelgi selgemalt äratuntav identiteet, et pakkuda mootorratturitele optimaalset varustust igasuguse tõelise seiklusega toimetulemiseks alates maastikurajast kuni läbi mandri kulgeva maratonini välja.

Raam ja mootor

2019. aastal Euroopasse saabuval Africa Twinil on nüüd uus Euro 5 nõuetele vastav 1084 cm3 paralleelne kahesilindriline mootor (998 cm3-st ülespoole). Mootori põhjalikud muudatused ning muudetud klapitõukur, alumiiniumist silindrihülsid ja uus heitgaasiklapp tagavad veelgi paremad sõiduomadused ning vastavad samal ajal 2020. aasta uutele rangeimatele Euro 5 heitenormidele. Tippvõimsus suureneb 7% 75 kW-ni 7500 p/min juures, suurim pöördemoment kuni 6% 105 Nm-ni 6250 p/min juures ning samal ajal tagab mootor endiselt ülisujuva võimsuse ja pöördemomendi ning äratuntava popsumise.

Mootor on uuel alumiiniumist alusraamiga raamil ning on pigem polditud kui keevitatud põhiraami külge. Uhiuue kergema alumiiniumist kiige kujundus on sama nagu krossimootorrattal CRF450R, et pakkuda veelgi paremat tagaratta haarduvust ja mootorratturi tunnetust.

Elektroonika ja näidikupaneel

Uue kuueteljelise inertsiaalanduri abil juhitav põhjalik elektroonikapakett sisaldab süsteeme Ride by Wire ja Honda Selectable Torque Control (HSTC) ning uusi funktsioone, sh kiirushoidikut, Cornering ABSi, Wheelie Controlit, Rear Lift Controlit ja avariipidurduse signaale. Saadaval on kuus sõidurežiimi. Neist neljal on võimsuse, mootoriga pidurdamise ja ABSi eelvalitud seadistused eri sõiduolukordade jaoks: Tour (reis), Urban (linn), Gravel (kruus) ja Off-road (maastik); kaks kasutajarežiimi võimaldavad mootorratturil seadistada nende parameetrite isiklikke eelistatud kombinatsioone.

CRF1100L Africa Twini põhivarustuses on 6,5-tolline TFT-universaalnäidiku puuteekraan. Hõlpsalt kasutataval, stiilsel ja õhukesel ekraanil kuvatud teabe hulka saab kohandada mootorratturi eelistuste järgi; teave kuvatakse selgelt ja täpselt ning on ööpäev läbi kohe arusaadav. TFT-puuteekraan ühildub ka Apple CarPlay®-ga, võimaldades mootorratturitel saada suunajuhiseid, teha kõnesid, võtta vastu sõnumeid ja kuulata muusikat telefonis olevate rakenduste kaudu.

CRF1100L Africa Twin Adventure Sports

Sama sõiduasendiga nagu Africa Twin on CRF1100L Africa Twin Adventure Sports täielikult varustatud pikkadeks sõitudeks.

Üle 500 km sõiduulatust võimaldav suurem 24,8-liitrine kütusepaak, laiem esivoolund, viieastmeliselt reguleeritav tuuleklaas, põhivarustusse kuuluvad soojendusega käepidemed ja lisapistikupesa tagavad veelgi suurema mugavuse ja praktilisuse.

Veel rohkem mootorratturile suunatud tehnoloogiatäiustuste hulka kuuluvad uued kolmeastmelised kurvituled, mis tekitavad mootorratta kallutamisel laiema valgusvihu, ning Showa EERA (Electronically Equipped Ride Adjustment) vedrustuse võimalus.

Nelja eelseadistatud sõidurežiimiga kooskõlla viidud ja soovi korral kahes kasutajarežiimis reguleeritaval Showa EERA-l on kolm tagaosa eelkoormuse eelseadistust ning see kasutab igasugusel maastikul täiusliku vedrustuse tagamiseks kuueteljelist inertsiaalandurit ja tasakaaluta klapitehnoloogiat esiharkidel.

Topeltsiduriga käigukast

Honda on müünud Euroopas üle 100 000 mootorratta, millel on topeltsiduriga käigukast, alates sellest ajast, mil see mootorrattatööstuses endiselt ainulaadne süsteem võeti esimest korda kasutusele VFR1200Fi lisavarustusena 2009. aastal, ning umbes pooled Africa Twini klientidest valivad selle variandi.

Süsteem on viimase kümnendi jooksul teinud läbi pideva arengu. Uue Africa Twini topeltsiduriga käigukastil juhitakse kurvi tuvastamise funktsiooni inertsiaalanduri abil, mis võimaldab veelgi loomulikumaid käiguvahetusmustreid automaatrežiimides D või S.

Värvid

Adventure Sportsi versioon on saadaval värvitoonides Pearl Glare White Tricolour, mis meenutab originaalset klassikalist mootorratast XRV650, ja Darkness Black Metallic.

Alates 2016. aastast on müüdud üle kogu maailma üle 87 000 Africa Twini. Tänu laialdastele täiustustele, mille väljatöötamine hõlmas 21 uut patenditaotlust, on Honda seadnud eesmärgiks meelitada veel tuhandeid kliente hulgaliste elujaatavate kogemuste juurde, mida võimaldab tema True Adventure mootorrataste lipulaev.

Failinimi Tüüp Maht
23YM Adventure Catgory Brochure application/pdf 4 MB
Adventure Lisavarustus application/pdf 6 MB

Tehnilised andmed

CRF1100L Africa Twin Adventure Sports CRF1100L Africa Twin Adventure Sports Showa EERA CRF1100L Africa Twin Adventure Sports DCT CRF1100L Africa Twin Adventure Sports DCT Showa EERA
Mootor
Tüüp Vedelikjahutusega neljataktiline kaheksaklapiline Parallel Twin
Kubatuur (cm3) 1084cm3
Läbimõõt x Käik (mm) 92 x 81,5mm
Võimsus kW / pmin 75kW/7 500min-1 (95/1/EC)
Max väändemoment Nm/pmin 105Nm/6 250min-1 (95/1/EC)
Toitesüsteem Sissepritse
Käivitus Elektistarter
Jõuülekanne
Käigukast 6-käiku 6-käiku DCT
Peaülekanne O-rõngastihendiga kett
Mõõdud (LxWxH)
Pikkus (mm) 2330mm
Laius (mm) 960mm
Kõrgus (mm) 1560-1620mm
Teljevahe (mm) 1575mm
Sadula kõrgus (mm) 850/870mm
Kliirens (mm) 250mm
Kütusepaagi maht (l) 24,8L
CO2 heitkogused (g/km) 112 110
Kütusekulu (l/100km) 4,9 4,8
Vedrustus
Ees EERATM ­ Showa Telescopic inverted fork with an inner tube
Taga EERATM ­ Monoblock aluminium swing arm with Pro­Link
Rehvid
Ees 90/90-R21, tubeless
Taga 150/70-R18, tubeless
Raam
Järeljooksu nurk 27.5°
Järeljooks 113mm
Tühikaal 238kg 240kg 248kg 250kg
Pöörderaadius 2,6m

Hinnakiri

CRF1100L Africa Twin Adventure Sports DCT Showa EERA 75kW/7 500min-1 (95/1/EC) 18 790,00 (Soodushind)

Argumendid

LAIENDA OMA SEIKLUST
CRF1000L AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

• Honda kuulsa seiklusratta sõiduomadusi ja tehnoloogiat on laialdaselt täiustatud

• Euro 5 nõuetele vastava uue 1100 cm3 paralleelse kahesilindrilise mootori tippvõimsus on 75 kW ja suurim pöördemoment 105 Nm, mis on suurenenud vastavalt 7% ja 6% 

• 5 kg kergem ning 10% suurem võimsuse ja massi suhe, mis on saavutatud tänu mootori, raami ja kiige kergemale kaalule 

• Uhiuus 6,5-tolline TFT-universaalnäidik hõlmab Apple CarPlay® ja Bluetoothi ühenduvust ning sel on puuteekraani funktsionaalsus

• Neli eelseadistatud sõidurežiimi ning kaks kasutaja valitavat varianti pakuvad võimsuse, mootoriga pidurdamise, Honda Selectable Torque Controli ehk HSTC (valitava veojõu kontrollsüsteemi), Wheelie Controli (tagarattal sõitmise abisüsteemi) ja Cornering ABSi (kurvides toimivate ABS-pidurite) seadistuste kohandamist olukorra järgi

• HSTCd ning uusi Cornering ABSi, Wheelie Controli ja Rear Lift Controli (tagaosa tõstmissüsteemi) funktsioone juhitakse nüüd kuueteljelise inertsiaalanduri abil; kiirushoidik kuulub põhivarustusse

• CRF1100L Adventure Sports on rohkem kui kunagi varem valmis pikkadeks sõitudeks ning selle lisavarustusena on nüüd saadaval tipptasemel vedrustus Show EERA™ 

• Endiselt pakutakse mõlemale mudelile ainulaadset topeltsiduriga käigukasti